HobbySet
Меню
Новости
-20% НА ВСЁ И ДЛЯ ВСЕХ / БЕСПЛАТНЫЕ КАРТЫ КЛИЕНТА / БЕСПЛАТНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ
Скидки!
БЕСПЛАТНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ для детей и взрослых на выходных.
Готовимся к школе вместе!
Скидки на школьные товары и канцелярию

-30%

С 14.08. до 07.09.2019
Статьи о наших товарах и МК
Контакты
Розничный магазин "HobbySet"
Адрес: Дзирнаву 100, Рига, LV-1050
Телефон: +371 67217656
Дополнительная нформация:
Есть места для автомашин.

Время работы
Рабочие дни: 10.00 - 19.00
Суббота: 11.00 - 17.00
Воскресенье: 11:00-16:00
Интернет-магазин "HobbySet"
Адрес: Дзирнаву 100, Рига, LV-1050
Телефон: +371 27071071
Дополнительная нформация:
Реквизиты:
Название: SIA "HobbySet"
Факт. адрес: Дзирнаву 100, Рига, LV-1050
НДС рег. нр: LV40003777610
Банк: Swedbank AS
Код банка: HABALV22
Счет: LV65HABA0551011483453
Контакты для оптовых клиентoв и по вопросам о сотрудничестве
Адрес: Дзирнаву 100, Рига, LV-1050
Телефон: +371 29604745
Полимерная глина Sculpey PREMO!
Презентационная статья о полимерной глине Sculpey PREMO!, США (PDF file)
Волшебная полимерная глина Sculpey

Polimērmāla Sculpey burvība
Sidnija Holta

Pirmais, ko varu pateikt par krāsnī apdedzināmo plastiku, it sevišķi par Sculpey izstrādāto plastikas produktu līniju - RADOŠA DARBOŠANĀS IZRAISA ATKARĪBU! Jūs burtiski pamostaties 2 naktī ar lielisku ideju un nevarat vien sagaidīt rītu, vai arī jūs pilnīgam svešiniekam modernā kafejnīcā kā draugam rādāt, cik perfekts dizains ir kafijas krūzei, vai darbā jūs kādam kolēģim lūdzat, lai atļauj nokopēt viņa jakas rakstu paraugam. Es nopietni! Es esmu darījusi visu iepriekš minēto un es neesmu vienīgā savā plastikas neprātā.

Un kas gan slēpjas aiz šīs kultam līdzīgās rīcības? Polimērmāls, kas aptver Sculpey produktu līniju, ir materiāls, kas saglabā elastību ilgu laiku, bet izkarsēts cepeškrāsnī mājas apstākļos, zemā temperatūrā top ciets, tomēr viegli apstrādājams. Jūs varat to veidot, grebt, griezt, zāģēt, kalt, veidot rakstus, pulēt un krāsot un radīt dekorus, figūras, lelles, rotas lietas un milzumdaudz citu rotājumu.

1960. gadā polimērmāls, kuru mēs šodien atpazīstam kā „Sculpey”, tika radīts kā materiāls termiskās pārneses savienojumiem, lai aizvadītu karstumu no elektrisko pārveidotāju serdeņiem. Taču šī nostādne nebija veiksmīga un ražošana uz laiku tika atlikta. Ražošanas inspektors niekojoties no mālam līdzīgā materiāla pikuča izveidoja mazu figūriņu. To izkarsēja laboratorijas testēšanas krāsnī un Sculpey tika atklāts kā materiāls veidošanai. 1967. gadā to sāka ražot un nelielos apjomos pārdot Amerikas Savienotajās Valstīs. Pieaugot arī Sculpey produktu daudzveidībai, no gada gadā pieauga arī pārdošanas apjomi.

Kurš polimērmāls ir labāks lietošanai?

Apskatīsim atsevišķus Sculpey plastikas veidus un to pielietošanas iespējas. Protams, visi Sculpey produkti ir jaucami un miksējami gan savstarpēji, gan arī ar citiem polimērmāliem, lai iegūtu jaunas krāsas un tekstūras. Mani ieskati par labāko produktu laiku pa laikam mainās.

Original Sculpey - ir oriģinālais polimērmāls  - Sculpey produktu cilts tēvs. Tas ir balts, tagad arī terakotas tonī. To visplašāk izmanto mākslinieki - skulptori, kā arī skolu nodarbībās dažādiem mākslas projektiem. Man patīk to izmantot kā materiālu mozaīku stiprināšanai. Jaunais terakotas krāsas polimērmāls man pat patīk labāk nekā īstais māls.

Super Sculpey - lielāku popularitāti ieguvis ar to, ka ir izturīgāks par Original Sculpey. Tas ir bēšīgi rozā tonī. Šim materiālam priekšroku dod leļļu izgatavotāji un filmu studijas. Man patīk šī materiāla līdzība ar porcelānu.

Sculpey III - tagad var runāt par krāsām un nesarežģītu apstrādi. Sculpey II pieejams 40 dažādos toņos, kurus var savstarpēji jaukt, iegūstot vēl nenosakāmi daudz citus toņus. Šis polimērmāls tika radīts kā veidojamā masa bērniem. Mēs taču ikviens sirdī esam bērns? Es zinu daudz, daudz māksliniekus, kuri iecienījuši šo materiālu sevišķi sīkfigūru veidošanai. Sculpey II ir mīksts, viegli mīcāms un ērti lietojams. Maniem dēliem patīk gatavot no tā lieliskus pūķus. Šad un tad es tos atrodu zem sava spilvena. Un tas ir patīkami. Patīkamāk nekā atrast tur slapju dvieli.

PREMO! Sculpey - tā ir Amerikas mākslinieku sapņa īstenošanās. Šis produkts burtiski ietver sevī visu ko var vēlēties mākslinieks no laba polimērmāla. Tas ir ērti un viegli lietojams, nav nepieciešama ilgstoša mīcīšana, apdedzinot kļūst ļoti izturīgs, pieejams 48 kāsās, ietverot arī metāliskās, perlamutra un pat caurspīdīgos toņus. Šīs krāsas ir košas un intensīvas, krāsa no sava spēka nezaudē pat ja tiek izmantota ļoti nelielos laukumos vai detaļās. Tāpat krāsas ir balstītas uz Grumbahera krāsu paletes - ja jūs zināt, kā jaukt krāsas, jūs varat jaukt arī polimērmālu un tā krāsas. Māksliniekiem patīk miniatūro detaļu un līniju noturība, mozaīkpērļu gatavotājiem patīk šis materiāls, jo tas ir pakļāvīgs un viegli veidojams, atspiedumtehniku cienītāji to ir iemīļojuši, jo viņu darbi saglabājas bez defektiem apdedzināšanas procesā. Krāsas saglabā savu košumu arī pēc apdedzināšana un nezaudē savu kvalitāti, tāpat arī ir teicama stiepes izturība. Vai jūs varat pateikt, kurš ir mans iecienītākais polimērmālu produkts?

Translucent Liquid Sculpey  - bieži minēts kā TLS, ir kāds cits Sculpey brīnumdaru radīts sapņu produkts. Tā pievienošana polimērmāliem pēc nozīmes ir līdzvērtīga papīra saspraudei birojā - kā gan mēs bez tās iztiktu? Iztēlojieties - līdz caurspīdīgumam apdedzināts polimērmāls pēc noslīpēšanas var konkurēt pat ar stiklu! Šo šķīdumu var izmatot arī kā līmi, lai salīmētu polimērmāla daļas, kā arī lai polimērmāla detaļas pielīmētu porainu materiālu, koka vai māla, virsmām. Apdedzinot tas ir daudz izturīgāks par līmi. Tāpat šis līdzeklis pielietojumu gūst novelkamo bildīšu veidošanai, marmorēšanai... Ar šādiem uzskaitījumiem sarakstu var veidot arvien garāku. Lai to ietonētu TSL, tam var pievienot eļļas krāsas, pulverveida pasteļkrāsas un zīmogkrāsas, Šim līdzeklim visu šo īpašību dēļ jābūt uz jūsu darba galda. Man ir ideja! Pamēģiniet, ko var panākt ar TSL un Sculpey 201.

Kā lietot plastiku?

Paņemiet nepieciešamo polimērmāla daudzumu un kādu brīdi rokās izmīciet. Tas palīdzēs sadalīt plastifikatoru un polimēra šķiedras. Bieži to sauc par māla „kondicionēšanu”. Kad māls ieguvis plastiskumu un viegli dalās, tad tas ir gatavs veidošanai.

Kā uzglabāt neizlietoto polimērmālu?

Neapdedzinātu polimērmālu jāuzglabā tumšā un vēsā vietā. Karstums un ultravioletie stari ir polimērmāla ienaidnieki. Uzglabāšanai jūs varat ietīt plastiku plastikātā vai ielikt polietelēna maisiņā. Tas aizsargās plastiku no dzīvnieku spalvām, netīrumiem un putekļiem, kā arī no citu krāsu piejaukšanās.

Kā apdedzināt?

Instrukcija par apdedzināšanu ir atrodama uz katra iepakojuma. Pamatā 6 mm biezu Premo Sculpey polimērmālu apdedzina 30 minūtes 1300 C temperatūrā. Sculpey Amazing Eraser Clay jāapdedzina 10 minūtes 1200 C grādu temperatūrā. Vienmēr precīzi ievērojiet norādīto temperatūru. Stikla plātnes vai paliktņus kāsnī vēlams apklāt ar foliju. Vienmēr polimērmālam pēc apdedzināšanas jāļauj atdzist, jo citādi veidojumu var izbojāt, jo plastika, esot vēl silta, ir mīksta un viegli deformējama.

Vai apdedzināšanas laikā izmainās krāsas?

Sculpey polimērmāla apjomā saraujas tikai apmēram par 2%, kas ir visai maznozīmīgas izmaiņas. Krāsas apdedzināšanas laikā paliek nemainīgas. Ja jūs ievērojat, ka apdedzināšanas laikā krāsa kļuvusi nedaudz brūngana, iespējams, jūs esat plastiku vienkārši pārkarsējuši. Pārbaudiet temperatūras režīmu.

Vai darbam nepieciešams īpašs paliktnis?

Ar polimērmālu jūs varat strādāt uz virsmas, kas apklāta ar vaska drānu, nolietotiem plastikāta dokumentu vākiem, flīzes vai jebkādas citas gludas un līdzenas virsmas, kas nenonāk saskarē ar pārtikas produktiem.

Vai man nepieciešami palīginstrumenti?

Jā un nē. Viss, kas jums vajadzīgs darbam ar Sculpey apdedzināmo polimērmālu ir darba virsma, kaut kas ar ko izveltnēt plastiku un kaut kas ar ko sagriezt gatavo polimērmālu. Par piemērotām darba virsmām esam jau runājuši, atliek vien pieminēt lietas, kas būtu noderīgas veltnēšanai. Es izmantoju mehānisko makaronu gatavojami mašīnu, lai vai kā es izmantoju arī plastikas rullīti un pat nolietotas glāzes gan veltnēšanai, gan daudziem citiem nolūkiem. Tās ir ļoti labi noder spiešanai, rakstu veidošanai un izliektu virsmu iegūšanai. Griešanā nav nekā sarežģīta. Vienīgie iespējamie ierobežojumi atkarīgi no vecuma, izveicības un pieredzes. Speciālie Sculpey polimērmāla griešanai radītie asmeņi ir īpaši plāni un asi, lai griešana notiktu bez kropļojumiem, masa netiktu saspiesta. Asmeņi arī ir lokani, lai varētu iegūt liektas griezumlīnijas. Es tāpat arī izmantoju parastos nažus un dažādus Sculpey plastikas veidošanai radītos instrumentus. Kāpēc mana atbilde ir jā un nē? Darbā sava izvēle jāierobežo tikai ar Sculpey plastiku - es izmantoju arī instrumentu kolekciju, ko esmu svākusi garāžā, virtuvē un bērnu mantās. Visu glabāju trīsstāvīgā instrumentu kastē, bet vienīgā lieta, kas man patiešām ļoti nepieciešama plastikai, ir kabatas lieluma plastmasas kārbiņa.

Kāpēc nedrīkst izmantot virtuves piederumus?

Jūs to varat, bet nepieciešams nošķirt, kurus rīkus jūs izmantosiet darbam ar polimērmālu, kurus lietosiet virtuvē un pie galda. Neizmantojiet virtuves piederumus vispirms veidošanai un pēc tam atkal produktiem.

Vai veidojot polimērmālā jāievieto stiprinājumi?

Iespējams, ka, veidojot lielākus darbus, piemēram, statuetes, ir nepieciešams radīt kādu balstu. To sauc par armatūru. Šim nolūkam var izmantot koka vai stieples karkasus, ko apaudzē ar polimērmālu. Tā tiek iegūts pamats, kas balsta statuju un nodrošina, lai izveidotās rokas un kājas nenolūztu. Tāpat var izmantot arī alumīnija foliju. To saburzot un cieši satinot, izveido pamatu, kuru pēc tam apaudzē ar polimērmālu. Tas ne tikai darbojas kā balsts, bet ļauj arī ietaupīt polimērmālu.

Vai iespējams mainīt polimērmāla krāsu?

Protams! Krāsaino polimērmālu var jaukt vienu ar otru, tā radot savu īpašo toni. Tāpat jūs varat plastikā iemīcīt pulverveida krāsas, piemēram, zīmogkrāsas pulveri, temperu, smalku gliteri, Pearl Ex pulveri. Neapdedzināta polimērmāla virsmu var pārveidot ar termoizturīgu tinti, gliteriem. Apdedzinātu polimērmālu var krāsot ar akrila krāsām, mīkstiem grafīta vai uz eļļas bāzes gatavotiem zīmuļiem. Sculpey produkti ir brīnumaini. Ar tiem strādāt ir viegli un patīkami gan bērniem, gan pieaugušajiem. Esmu pārliecināta - mana dzīve noteikti ir mainījusies pozitīvā veidā. Pat mana dēla skolotāji atzīst, ka tas ienes pozitīvas pārmaiņas un labu gaisotni skolas darbā. Sculpey tā ir īpaša pasaule ar īpašiem cilvēkiem. Jūs arī varat viņiem pievienoties.