HobbySet
Menu
Jaunumi
-20% VISAM UN VISIEM / BEZMAKSAS KLIENTA KARTES / BEZMAKSAS PASĀKUMI
ATLAIDES!
BEZMAKSAS PASĀKUMI bērniem un pieaugušiem brīvdienās!
Gatavojamies skolai kopā!
Atlaides skolas un kancelejas precēm

-30%

No 14.08. līdz 07.09.2019
Raksti par mūsu precēm un MK
Kontakti
Mazumtirdzniecības veikals "HobbySet"
Adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
Telefons: +371 67217656
Papildinformācija:
Ir autostāvvietas.

Darba laiks
Darba dienās: 10.00 - 19.00
Sestdienās: 11.00 - 17.00
Svētdienās: slēgts
Interneta veikals "HobbySet"
Adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
Telefons: +371 27071071
Papildinformācija:
Rekvizīti:
Nosaukums: SIA "HobbySet"
Fakt. adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
PVN Reģ.Nr.: LV40003777610
Banka: Swedbank AS
Kods: HABALV22
Konts: LV65HABA0551011483453
Kontakti vairumtirdzniecības klientiem un citiem sadarbības jautājumiem
Adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
Telefons: +371 29604745
Karoliina Arvilommi - paklāju filcēšanas MK

 

Rīga, 2011.gada jūnijs

Pilnīgi negaidīti, uzrakstot Karoliinai Arvilommi vēstuli par vēlēšanos apmeklēt viņas filcēšanas meistarklasi (MK), saņēmu no mākslinieces piedāvājumu organizēt to Rīgā un tur pat arī pamācīties. Notika tas 2010.gada decembra sākumā.

Ja atzīties godīgi, pirms tam neko lielāku par savu bērnu dzimšanas dienu svinībām es nekad neorganizēju. Bet te Meistarklase. Un pie tam ar tādu pasniedzēju! Kur, kad, kas, kā? Jautājumi bija vairāk nekā atbildes. Bet, izaicinājums tika pieņemts un es „metos kaujā”. Visi dalībnieki pierakstījās  jau decembrī; martā tika atrasta vieta un definēts MK reglaments. Pēc tam palīdzēju ar Latvijas vīzu noformēšanu un beidzot jūnijā mēs visi satikāmies jaukā vietā – viesu mājā Alejas, kas ir 5km attālumā no Rīgas uz Ķekavas pusi.

 
Pavisam MK notika divās grupās pa 12 dalībniecēm, katra grupa strādāja pilnas 4 dienas. Tas nozīmē 8 stundas dienā ka minimums, bet bija arī fanātes kas filcēja savus darinājumus līdz pašam saules rietam.
Dzīvojām un „ražojām” vienā vietā – Alejās.


Sakarā ar to, ka gandrīz visas dalībnieces bija no ārzemēm, mēs 2 reizes katrā MK laikā braucām ārā no savas „filcēšanas pils”: ekskursijās uz Vecrīguun uz Jūrmalu – pieskarties jūrai.Ceturtā darba dienā vairākas dāmas tika pie ievainotām rokām (tāpēc, ka neklausīja Meistarei un darīja šo-to savā stilā), sāpošām mugurām (darbs nav no vieglajiem), bet uz galdiem sāka rādīties burvīgie 4 dienu pūļu rezultāti, kuri savukārt pārspēja visu nogurumu! Tas gan bijā tā vērts!

Karoliina – brīnišķīga meistare! Īstā Māksliniece! Es viņu sev tieši tā arī iztēlojos: klusa, mierīga, nedaudz „ne no šīs pasaules” – vārda labā nozīmē... Viņas roku un jūtu valodas tulks ir viņas vīrs Roderiks, arī dizainers pēc izglītības un labs filcētājs. Viņš pacietīgi un detalizēti skaidroja ko un kā dara Karoliina, lai visiem būtu ne tikai redzams, bet arī skaidrs, kā notiek process.


Sākām mēs ar parauga izgatavošanu. Kopā ar pasniedzējiem izvēlējāmies no iepriekš sagatavotām skicēm dažus elementus kam jāpievērš īpaša uzmanība – lai saprastu mērogu, krāsas, līnijas, apmales formu.

 

 

 

Pēc tam Karoliina demonstrēja, kā iet pats filcēšanas process: pamats, zīmējums, prefelts ar rokām, mērcēšana ūdenī, apmales taisīšana utt.

Meitenes pat rakstīja konspektus – lai atcerēties pareizo manipulāciju kārtību. Tālāk sadalījām galdus un sākas Darbs.

Kamēr es skatījos ka filcē Karoliina, viss likās skaidrs un vienkāršs. Vērot viņu darbā - ārkārtīgi interesanti. Burve! Bet kad pienāca laiks ņemt vilnu un strādāt pašai, izrādījās, ka rokas ir šķības, vilna neklausa, idejas prom – mēģini noķert. Bet savācos un uzsāku, tad jau aizgāja...

Darba gaitā ne Rods ne Kariliina nestāvēja mums aizmugurē un nesuflēja ko darīt un kā. Viņi staigāja no galda uz galdu atkarībā no mūsu jautājumiem. Gadījās, ka pie viena galda pulcējas dažas dalībnieces – atlidodamas kā taurenīši uz gaismu - lai vēlreiz paklausītos kas, kā un kad.

Periodiski vajadzēja tulkot no angļu valodas uz krievu un atpakaļ, tāpēc, ka ne visas dalībnieces no austrumiem brīvi pārvaldīja svešvalodu. Toties mijiedarbība bija augstā līmenī: pat ja štata tulks bija jau aizņemts palīdzēja tas kas varēja kaut-vai nedaudz saprasties angliski. Visinteresantākais ir tas, kas MK pēdējā dienā tulkošanas nepieciešamība praktiski atkrita – saprašanas pārgāja uz citu - „vilnas” līmeni. Var droši teikt, ka arī valodu zināšanas sfērā MK  deva gana labus rezultātus.


Personīgi man patika viss! Uzzināju daudzas jaunas lietas par vilnu un darba metodēm ar to. Es piedalījos abās grupās: pirmajā tikai kā organizatore un tulks, otrajā arī ka filcētāja. Un tikai otras grupas darba beigās es pa īstam sapratu, kur bija MK būtība. Kādu vajadzēja sagatavot skici, kam pievērst īpašu uzmanību un ko nozīmē vārdi formas, krāsu, apmaļu un raksta kontrole. Sapratu, ka mans ražojums neļāva pilnā mērā apgūt, piemērot un izjust Karoliinas tehnikas, tāpēc, ka izvēlētais raksts bija nedaudz no citas operas.


 

Manuprāt vispareizākais darbs, pilnībā atbilstošs MK tematikai izdevies Verai Selenkovai no Pēterburgas - Crazy Dodo. Te gan forma, gan krāsas, gan līnijas, gan biezums. Un viss ir izkontrolēts perfekti. Brīnišķīgs rezultāts, kaut gan gāja smagi.A little bit more! Šos vārdus iemācījās visi un tie kļuva gandrīz par lamuvārdiem. Safilcējoties mēs saucām Rodu vai Karoliinu lai pajautātu – vai es varu jau sākt strādāt ar bambusa rulli? Viņi baudīja un taustīja darbu, un bieži teica sakrālo A little bit more! Un kad tas atkārtojās trešo vai pat ceturto reizi  A little bit more kļuva par hītu un lamuvārdu vienlaicīgi, ieguva vietējā filcēšanas slenga statusu. Joku šai tēmā bija ļoti daudz.Kad rokas vairs nevarēja – mēs izmantojām kājas.


Atmosfērā MK valdīja draudzīga un radoša. Visas dalībnieces bija gatavas reālai „roku pielikšanai” un fiziskai slodzei. Pozitīvs noskaņojums un labs garastāvoklis pārvarēja visu – gan 30 grādu karstumu, kas iekrita pirmajai grupai, gan lietu un slapjumu ar ko nepaveicās otrajai.
Mans vīrs, kas palīdzēja man pildīt organizatora un tulka pienākumus ieguva augsto titulu Barbeku man no pirmā MK dalībniecēm un izauga līdz Barbeku kingam otrajā grupā.

Protams bija daudz skaisto un kuriozo momentu. Aprakstīt visu var, bet sanāks ilgi un gari. Liels PALDIES maniem draugiem – Oļegam un Valērijam, kas palīdzēja ar autotransportu. Vadāja un uzjautrināja filcējošās dāmas. Priekš manis šie MK kļuva par pasākumu ar maksimāli koncentrēto pozitīvo komunikāciju par dažiem pēdējiem gadiem: sen jau nebiju satikusi tik daudz jaunu patīkamo cilvēku vienā vietā un laikā. Visas dalībnieces vienkārši mirdzēja ar savu radošo garu, strādāt gribu, labvēlīgumu un vienlaicīgi stingro koncentrēšanos uz procesu.

 

Karaliene sajūsmā! - uzpeld frāze no Luisa Kerola, kaut vai esmu tālu no tās karalienes tēla.

GRIBU VĒL! – tāds ir rezultāts. Un kas tad būs nākamais? )))

Lūk arī tas! ))) Lāsīt...